Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Фільтр

«Кожен голос має значення»

П.І.Б. автора: Королюк Світлана
E-mail автора: koroliuk77@gmail.com
Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського
Предмет: фізкультура
Тема уроку/години спілкування: Взаємодія гравців. Навчальна гра
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Розвивати групову взаємодію, сприяти розумінню участі кожного в ухваленні рішень та відповідальності за їх реалізацію.
Форма/метод роботи: групова робота, ігрові методи навчання
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Повага, Громадянська свідомість, Відповідальність, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

розуміє значення справедливихі демократичних виборів,

• важливість взаємодії гравців для досягнення успіху команди;

• цінує рівність;

• поважає думку інших, бере на себе відповідальність за ухвалене рішення;

• усвідомлює значення занять фізичною культурою та спортом для кожного.

Навчальні результати з програми навчання:

застосовує взаємодію гравців;

Тривалість вправи: 15 хв.
Інструкція для проведення вправ:

Вчитель   просить дітей згадати свій досвід участі в обговоренні якогось питання або голосуванні (наприклад,вибори президента школи, старости класу тощо). Для виконання вправи вам необхідно об’єднатися у групи по 5–6 осіб. Кожна група отримує картку з ситуацією і має запропонувати, як її розв’язати, ухваливши групове рішення. Групи по черзі презентують свої результати.

Ситуація А. Вашому спортивному клубу потрібен президент. У клубі 60 осіб. Як можна вирішити демокра-Ситуація А. Вашому спортивному клубу потрібен президент. У клубі 60 осіб. Як можна вирішити демокра-тичним способом, хто стане президентом?

Ситуація Б. Школярі вашої школи обговорюють, чи дозволити дітям брати мобільні телефони в школу.Одні хочуть, інші вважають, що це відволікає від занять, і це нечесно по відношенню щодо дітей, у якихнемає мобільних телефонів. Директор надає можливість дітям ухвалити рішення самостійно. У школі 350учнів. Як це можна вирішити?

Ситуація В. Ваша волейбольна команда виграла змагання, одержавши приз в 5000 гривень. Тренер надає вам можливість самостійно обрати, як витратити гроші. Одні хочуть влаштувати похід у піцерію, інші – екс-курсійну поїздку, ще інші – придбати нові м’ячі та волейбольну сітку. В команді 20 осіб. Як ви вирішите, куди витратити гроші?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Обговорення

• Наскільки ви задоволені ухваленим рішенням?

• Як приймали рішення?

• Наскільки враховували думку кожного учасника?

• Скільки учасників змогли висловити свою думку під час обговорення?

• Що потрібно зробити, щоб забезпечити демократичне ухвалення рішень у вашій групі, команді?

Підсумок

Усі мають можливість обирати; кожен голос є важливим; усі мають рівні можливості.

Використані джерела:

Компасито. Пособие по обучению детей правамКомпасито. Пособие по обучению детей правамчеловека, с. 100–105.

Ключові слова: команда, рівність, кожен голос має значення, ухвалення рішень, відповідальність

учні вчаться обговорювати питання та приймати спільні рішення. Вправа сприяє розумінню участі кожного в ухваленні рішень та відповідальності за їх реалізацію.

logo 2 en

© 2024 Центр освітніх ініціатив