Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Фільтр

Різні свободи

П.І.Б. автора: Боярчук Ольга
E-mail автора: boyar4uk@ukr.net
Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний навчальний заклад Київської обласної ради "Київський обласний інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів"
Предмет: зарубіжна література
Тема уроку/години спілкування: Генрі Лонгфелло. «Пісня про Гайавату»
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Формувати вміння ухвалювати рішення, вирішувати проблеми, повязані з плюралізмом, – для спільного мирного життя
Форма/метод роботи: індивідуальна робота, групова робота, ігрові методи навчання
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Визнання цінності культурного різноманіття, Визнання цінності демократії, Повага
Очікувані результати:

уміє аналізувати проблеми, пов’язані з різноманіттям, плюралізмом і мовою ненависті;

розуміє, як свобода вираження поглядів сприяє функціонуванню демократичного суспільства.

Навчальні результати з програми навчання:
  • усвідомлює специфіку розуміння краси в різних культурах на прикладі поетичних творів
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправ:

Учасникам пояснюють, що вправа передбачатиме симуляцію, їх об’єднують у групи – дві різні «громади» (ікспратів – дві третини учасників, пастиків – третина).

2. Кожна група займає місце у класі одна навпроти одної та отримує роздатковий матеріал з інформацією про традиції, звичаї та устрій життя своєї «громади».

3. Після того, як кожна «громада» ознайомиться з роздатковим матеріалом, учитель повідомляє учасникам, що через обставини, про які йдеться в роздатковому матеріалі, «громади» будуть змушені жити на одному острові.

• Двом «громадам» пропонується об’єднатися в одну групу (учасники утворюють спільне коло). Учитель повідомляє інформацію: «Минув рік спільного життя, виник ряд проблем. Напруженість у відносинах між громадами стала більш гострою. Багато людей стурбовані соціальною напругою. Президент запрошує жителів створити робочу групу, щоб спробувати знайти шляхи розв’язання цих проблем».

• Учасники об’єднуються у невеликі групи, так щоб кожна робоча група мала (приблизно) двох учасників-пастиків і чотирьох ікспратів.

• Кожна група вивчає проблему, щоб ухвалити рішення щодо її розв’язання. Важливо наголосити, що будь-яка пропозиція повинна виноситися на голосування і має бути схвалена більшістю учасників (у робочій групі). Лише тоді вона буде прийнятою. Проблема: звіт показав, що рівень безробіття серед пастиків набагато вищий, ніж серед населення в цілому, в парламенті немає жодного представника від пастиків, і лише декілька з них перебувають у керівництві організацій. У звіті також зазначено інші соціальні фактори, наприклад, рівень стресу і психічних захворювань, рівень освіти та злочинності. Пастики мають найгірші показники, ніж будь-які інші суспільні групи. Ставлення до пастиків іншої частини суспільства також вкрай негативне. • Після опрацювання групи оголошують свої рішення, які записуються на дошці. Цей перелік керівних принципів пропонується для використання жителів острова

Обговорення:

Що було для вас найважливішим у процесі пошуку рішення?

• Наскільки, на вашу думку, рішення були справедливими у зв’язку з тим, що спільнота ікспратів фактично мала більшість?

• Як ми можемо переконатися, що думки і права меншин справедливо представлено в «реальному» житті?

• Наскільки керівні принципи, прийняті спільнотою, можуть забезпечити комфортне та мирне життя громади?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Поема «Пісня про Гайавату» починається з розповіді про утворення Ліги племен. Це не просто поетизація історичного факту, а зображення процесу творення нового світу на засадах миру та взаєморозуміння, єднання для всіх народів. Зміст поеми ось уже декілька століть змушує замислитися не одне покоління читачів над проблемою не лише національного, а й загальнолюдського єднання.

Використані джерела:

Еллі Кін, Мара Георгеску. Закладинки: посібник з протидії ненависті онлайн через освіту з прав людини, с. 60. Посібник з навчання дітей правам людини «Компасіто», с. 60 («Мир»). Хартія для кожного, с. 19 («Мирне співіснування»).

Ключові слова: зарубіжна, література, Генрі, Лонгфелло, Пісня, Гайавата, різноманіття, повага, різноманіття, плюралізм, свобода,

Учасники беруть участь у грі-симуляції про традиції, звичаї та устрій життя різних «громад».

logo 2 en

© 2023 Центр освітніх ініціатив