Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Фільтр

«Віруючі»

П.І.Б. автора: Кулик Оксана Вікторівна
П.І.Б. інших авторів: Королюк Світлана
E-mail автора: koroliuk77@gmail.com
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: вчитель історії Миргородського НВК (днз-знз) «Гелікон»
Предмет: історія
Тема уроку/години спілкування: «Становище релігії на українських землях ХVIст.»
Клас: 8
Мета вправи/заняття: порівняти та проаналізувати різноманітність релігій; прийти до розуміння змісту статті 18 Загальної декларації прав людини шляхом обміну особистими поглядами.
Форма/метод роботи: групова робота
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Повага, Аналітичне та критичне мислення, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

знає, про різні релігії та їхні принципи в ставленні до духовних та світських питань; Розуміє зміст статті 18 Загальної декларації прав людини; Сприймає різноманітність вірувань та релігій.

Навчальні результати з програми навчання:

стверджує, що міжкультурний діалог слід вести, щоб розвинути повагу та культуру «жити разом»; висловлює бажання взаємодіяти з тими, які сприймаються як інші.

Тривалість вправи: 20 хв
Інструкція для проведення вправ:
  1. Обговорюємо з учнями статтю 18 Загальної декларації прав людини, за якою кожна людина має право на свободу думки, совісті і релігії.
  2. Учні об’єднуються у групи по 4-5 осіб.
  3. Учитель пояснює завдання для наступної роботи: кожна група отримає картки з описом певних релігійних звичаїв козаків. Учасники мають обговорити релігійні переконання козаків та поділитися між собою власним cтавленням до релігії.
  4. Учасники обговорюють в групах та по черзі презентують для усього класу результати роботи. Інші учасники можуть ставити питання, доповнювати відповіді.
Підсумок за результатами проведення вправи:

Обговорення:

1.Чому дані звичаї козаків мали місце у їхньому житті?

2.Чи кожна людина має вільний вибір свого віросповідання?

3.Які цінності та переконання різних релігій об’єднують людей та народи?

  1. Як вправа пов’язана із статею 18 Загальної декларації прав людини.

Підсумок.

Кожна людина має право на свободу думки, совісті і релігії; це право включає свободу змінювати свою релігію або переконання.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  1. Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів. 5-9 клас. Посібник для вчителя / Рафальська М., Боярчук О., Герасим Н. та ін. – Київ, 2017. – 136 с.
Ключові слова: цінності, повага, взаємодія.

під час вправи учні знайомляться з релігійніими переконаннями козаків, діляться  власним cтавленням до релігії,  спираючись на статтю 18 Загальної декларації прав людини 

logo 2 en

© 2023 Центр освітніх ініціатив