Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Фільтр

«Вибори фізорга класу».

П.І.Б. автора: Бардін Андрій Олександрович
П.І.Б. інших авторів: Королюк Світлана
E-mail автора: koroliuk77@gmail.com
Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 Полтавської міської ради Полтавської області »
Предмет: фізкультура
Тема уроку/години спілкування: «Правила безпеки на уроках фізичної культури. Рухливі ігри».
Клас: 7
Мета вправи/заняття: розвивати повагу до особистості, рівність і свободу від дискримінації, колективну взаємодію, вміння працювати в команді та брати на себе відповідальність.
Форма/метод роботи: індивідуальна робота, групова робота
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Визнання цінності демократії, Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Повага, Громадянська свідомість, Впевненість у собі, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

 -   розуміє значення взаємодії однокласників для досягнення успіху всього класу;

 -   цінує рівноправність і рівність;

 -   поважає думку інших, бере на себе відповідальність за ухвалене рішення;

 -   усвідомлює значення власного вибору.

Навчальні результати з програми навчання:

 дотримується правил безпеки  і поведінки під час занять та змагань

Тривалість вправи: 15 хв.
Інструкція для проведення вправ:
  1. Для ефективної роботи учнів під час уроків фізкультури пропонується обрати учня-фізорга.
  2. Разом з учителем учні обговорюють якості та функції фізорга, серед яких - захист прав учнів класу, відстоювання їхньої думки, внесення ідей та пропозиції щодо організації уроків фізкультури, післяурочних заходів, змагань; організація фізкультурної роботи в класі: проводить фізкультхвилинки, призначає учнів для проведення розминки, має право призначати капітанів  команд з футболу, волейболу, баскетболу та інших командних змагань, шикує клас та рапортує вчителю фізичної культури про готовність однокласників до уроку. 
  3. Учитель пояснює учням, що вибори – це основа демократії, виборче право є одним з найважливіших прав людини і громадянина. тому пропогнує провести вибори фізорга шляхом відкритого голосування за кандидатів.
  4. Учні пропонують двох і більше кандидатів, а також можуть пропонувати свою кандидатуру.
  5. Відбувається відкрите голосування (по черзі за кожного): учень, який обирає, може дати лише один голос (піднята рука) за одного кандидата, при цьому він може голосувати за кожного кандидата. Під час відкритого голосування учням можна ділитися враженнями та агітувати за кращого, на їхню думку, з кандидатів.
  6. За результатами голосування поступово ті, хто набирають менше голосів, повертаються до основної групи (наприклад до шеренги, кола, півкола) й продовжують голосування за інших кандидатів. 
  7. Коли лишається два кандидати – шляхом більшої кількості голосів обирають одного з них на посаду фізорга, у кого менше - на посаду помічника фізорга.
  8. Учні, що брали участь в виборах, вітають переможців.
Підсумок за результатами проведення вправи:

Обговорення: 

- Що ви відчували під час голосування? (важливо почути думку як обраного фізорга, учнів, що голосували, так і тих, хто не пройшов на цю посаду).

- На що ви спиралися, обираючи кандидатів на посаду фізорга?

- Які емоції вас переповнюють, коли вас обирають? А коли не обирають? 

- Наскільки легко робити вибір? ухвалювали спільне рішення? 

- Що є важливим для взаємодії під час голосування?

Підсумок.

  • Кожен учень в класі відіграє однаково важливу роль; учасники виборів взаємозалежні між собою; клас виграє від згуртованих дій учасників.
  • В командній взаємодії учні підтримують рівність і свободу від дискримінації.
  • підкреслюється роль фізорга класу, а також те, що ним може стати будь-хто з учнів класу.
Використані джерела:
  1. Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів. 5-9 клас.  Посібник для вчителя / Рафальська М., Боярчук О., Герасим Н. та ін. – Київ, 2017. – 136 с., с. 118-124.
  2. Компасито. Пособие по обучению детей правам человека, с. 100–105.

Інтернет-ресурс https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%87%D0%B5_%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE

Ключові слова: відповідальність, вибори, виборче право
Коментарі:

при необхідності (якщо учні та учитель вирішили провести таємне голосування) - різнокольорові шари, аркуші, ручки, ємність для голосування (скринька).

Під час вправи учні усвідомлюють важливість вибору, засвоюють процедуру виборів, беруть на себе відповідальність за прийняте рішення.

logo 2 en

© 2023 Центр освітніх ініціатив