Історії успіху

Баранівська гімназія – від зміни розкладу дзвінків до загальноміських проектів

IMG 20171129 112007 

На момент участі у проєкті Баранівська гімназія перейшла у підпорядкування ОТГ і стала опорною у ній. Це суттєво вплинуло на процеси, які відбуваються у закладі освіти.

Необхідність змін визріла під час роботи з Інструментом демократичного розвитку школи – саме тоді визначили основні проблеми, що хвилюють учнів, батьків та вчителів. І хоча співпрацю з громадою спершу не віднесли до пріоритетних напрямків, згодом виявилося, що найцікавіші практики лежать саме у цій площині.

Важливо було запустити процес – щоб запропоновані учнями ініціативи були втілені в життя і дали позитивний ефект. Так, у школі замість однієї перерви на 30 хв. запровадили дві по 20 хв. – це дозволило комфортно харчуватися учням різних класів, яким спростили доступ до їдальні.

Але ще більший вплив справила ініціатива щодо проведення у місті тематичних дискотек. Восени  2017 року члени учнівського парламенту гімназії запропонували проводити тематичні дискотеки у місті. У реалізації цієї шкільної ініціативи взяли участь кілька учнів гімназії, троє батьків та вчителі. Спільно з Молодіжною радою (головою цієї ради є мама дитини, що навчається у гімназії, тож фактично це – приклад співпраці батьків та дітей) звернулися по допомогу до міського голови А.Душка. Він підтримав ідею і надав молоді зал для дискотек з відповідним музичним обладнанням у міському Будинку культури.

На перші ж дискотеки почали приходити багато містян. Під час цих імпрез учні проводили благодійні акції зі збору коштів для хворих дітей і підлітків, таким чином не лише розважаючи себе, а й допомагаючи тим одноліткам, які цього потребують.

Це додало активним школярам відчуття важливості і дорослості. Адже коли дорослі почали дослухатися до дітей, почали втілюватись вагомі зміни.

До всього, гімназії вдалося виграти бюджет участі на облаштування комфортної зони відпочинку на території закладу. До підготовки цього проекту, а потім і до його реалізації долучилися десятки батьків та вчителів. На території школи не було лавочок, урн для сміття, комфортної зони для відпочинку, що створювало незручності під час перебування дітей на вулиці. Часто під час перерви на гурткових заняттях, діти сиділи на бордюрах або на бетонних сходах, відсутність урн для сміття призводило до засмічення території.

За кошти бюджету участі на території гімназії встановили лави з тіньовим навісом – для захисту від спеки та дощу, сучасні урни для збору сміття і обладнали точки доступу до Wi-Fi для більш цікавого проведення вільного часу.

Як результат, зміни вплинули не тільки на учнів, батьків та педагогів, що безпосередньо реалізовували зміни, а й на значну частину молоді міста та представників громади.

Діти зрозуміли, що вони можуть впливати не лише на шкільне життя, а й на життя усієї баранівської спільноти . В учнів та батьків з’явилося розуміння, що вони – частина громади, яка має власні права, інтереси й вподобання. Тому вони щонайменше можуть впливати на організацію дозвілля міської молоді.

«Програма дає зрозуміти, що в тебе є можливості, спільна діяльність батьків і дітей – дає підґрунтя відчувати себе впевненіше. В тебе є сходинка: «Я можу це змінити!» Є стіна, на яку можна спертися. З іншого боку, починаєш розуміти вчителів. Хочеться змінювати для своєї дитини майбутнє», – вважає представниця батьківської спільноти Баранівської гімназії Анастасія Мшанецька.

Окрім глобальних змін, гімназія налагодила процеси спільного прийняття рішень і стала більш відкритою до співпраці з громадою.

«Ми всі зблизилися: батьки, діти, вчителі. Тепер ми чуємо цілком інакші думки вчителів під час спільних заходів. І батьки зовсім по іншому поводять себе на тренінгах, ніж на звичних батьківських зборах»,- каже десятикласник Максим Сидоренко.

А в планах шкільної громади вже визріли наступні ініціативи. Йдеться, зокрема, про втілення міського проекту «Сквер в англійському стилі». Його також втілюватимуть за рахунок бюджету участі. А передбачає він облаштування комфортної зони відпочинку для місцевих мешканців.

Більше історій...

logo 2 en

© 2024 Центр освітніх ініціатив