Історії успіху

Нові підходи до проведення заходів у Новоселицькій школі

DSCN4937

Завдяки участі у проєкті команда Новоселицької загальноосвітньої школи Хмельницької області отримала інструментарій, що допоміг визначити шлях до змін в управлінні школою, покращити рівень співпраці з батьками та громадою і розпочати реформування учнівського самоврядування.

«Розпочинати роботу в проєкті було досить складно, адже завжди, коли щось змінюється, є люди, що ці зміни підтримують, є ті, хто чинить опір, і ті, хто чекає і дивиться, до чого це все приведе. Насамперед ми хотіли створити команду однодумців і тоді разом зробити щось цікаве і ефективне, а відтак спонукати чи надихнути тих, хто вагається і байдужий до змін!» – ділиться своїми думками директорка Оксана Вельгас.

Приклади нових підходів

Так останній дзвоник у 2017 році перетворився на традиційний український ярмарок з варениками, козацьким кулішем та узваром, а початок нового навчального року шкільна спільнота розпочала із родинного пікніка. Новий 2018 рік школярі зустрічали без «Діда Мороза», помандрувавши натомість у світ новорічних пригод з казковими героями та аніматорами. Команда школи постійно шукає нові формати проведення святкових лінійок. До прикладу, свято останнього дзвоника відбулося у форматі інтерактивного квесту.

«Все вдавалось краще, ніж ми планували. Першу ініціативу було підтримано учнями, учителями і батьками, а наступні вони вже самі генерували», – розповідає Ізерська Людмила, заступник директора з виховної роботи.

Учителі почали працювати з посібниками «Компас», «Закладинки», впроваджуючи варіативну програму «Особиста гідність», «Безпека життя», «Громадянська позиція». Класні керівники поступово відмовились від проведення традиційних годин спілкування, внаслідок чого  стартували СКІНДи – сучасні колективно-індивідуальні дійства, які проводяться з елементами тренінгу.

«У нашій школі  змінився формат проведення педрад. Ми почали застосовувати інтерактивні форми засідань, і вчителі уже не нудьгують, не перевіряють зошити, а активно включаються у роботу», – ділиться враженнями Тетяна Кравчук, вчитель історії.

Ініціативи учнів

Крім того, у школі нарешті на повну силу запрацювало учнівське врядування, відтак учні  самостійно приймають рішення, генерують ідеї та успішно їх реалізовують. Наприклад, проекти «Альпійська гірка» та «Буккросинг» були ініційовані старшокласниками, які також облаштували інтер’єри холів другого та третього поверхів школи і спільно з учителями працювали над дизайном шкільної їдальні та хореографічної зали.

Учні ініціювали внесення змін до правил учнів щодо шкільної форми, а також обговорення організації дозвілля, порядку проведення виборів президента учнівської республіки чи питання користування гаджетами та мережею Wi-Fi.

Нова традиція чаювання з директором, на яку школярі приходять з ідеями різних проектів та ініціатив, також була започаткована учнями. Ініціативна група старшокласників налагодила зв’язки з владою та місцевим бізнесом, а в результаті було: придбано спортивний інвентар та форму для шкільної команди, проведено ряд екологічних акцій, реалізовано проект «Хореографічна зала», облаштовано кімнату для переодягання, встановлено сучасний велопаркінг.

«Хлопці не просили гроші на інвентар, але так побудували розмову, що я сам їх дав. Школа робить все правильно!» – зауважує Руслан Скримський, меценат.

Почути кожного

У Новоселицькій школі планування та прийняття рішень здійснюється з урахуванням інтересів та участі школярів та батьків: вибір профілів навчання, факультативів, спецкурсів, облаштування освітнього простору тощо. Завдяки кращому інформуванню всіх залучених сторін через групу школи у фейсбуці, сайт школи, анкетування, електронний щоденник  підвищився рівень активності та ініціативності батьків, які стали на шлях партнерства, розуміння та підтримки.

«В школі навчається двоє моїх дітей. Мій старший син вже випускник, але вперше за всі роки школа почали радитись з батьками, дослухаючись до пропозицій», – ділиться думками мама Антоніна Яремова.

Шкільна громада Новоселицької школи перебуває в постійному творчому пошуку. Тут надають підтримку новим ініціативам, а партнерські відносини з усіма учасниками освітнього процесу та співпраця з громадою є особливо важливими для утвердження принципів демократії в усіх сферах діяльності закладу освіти.

У школі вже відбулося багато змін завдяки участі у проєкті, але шкільна команда не планує зупинятися, продовжуючи реалізацію нових проектів та ініціатив.

 

Більше історій...

logo 2 en

© 2024 Центр освітніх ініціатив