Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Про проект

Проєкт "Підвищення компетентностей демократичного громадянства через формальну, неформальну та інформальну освіту"

Партнери проєкту:

Центр освітніх ініціатив (Львів, Україна)

Регіональний молодіжний центр (Кошице, Словаччина),

Фундація Civis Polonus (Варшава, Польща).

Метою проєкту є підтримка розвитку громадянської та соціальної компетентностей молоді шляхом встановлення синергії між формальною, неформальною та інформальною освітою. Проєкт надає можливість українським вчителям та молодіжним працівникам спільно вивчати досвід своїх колег з Польщі та Словаччини щодо інтеграції підходів та методів формальної, неформальної та інформальної освіти для розвитку ключових компетентностей, зокрема міжособистісної, міжкультурної, соціальної і громадянської.  

Проєкт складається із серії стажувань для вчителів та молодіжних працівників до країн-партнерів, де вони мають змогу відвідати позашкільні заклади, середні школах та молодіжні центри і дізнатися про аспекти їхньої роботи з молоддю. У Польщі учасники мають можливість відвідати навчальні семінари, тренінгові курси з розвитку громадянської компетентності та побачити, як проходить співпраця із представниками місцевих громад. У Словаччині під час стажування учасники дізнаються про досвід формування фінансової грамотності, підтримки молодих вчених, діяльності інших молодіжних організацій, також можна буде ознайомитись із роботою мистецьких клубів та фотоклубів, які співпрацюють зі школами.

Метою стажувань є формування навичок та вивчення досвіду для подальшого застосування і поширення підходів, методів та практик формальної, неформальної та інформальної в Україні.

Наступним компонентом проєкту є творчі майстерні, спрямовані на розробку навчальних вправ та/або завдань, які б сприяли формуванню громадянських компетентностей здобувачів освіти як в системі формальної, так і неформальної освіти й слугували співпраці між вчителями та молодіжними працівниками.

До участі у творчих майстернях запрошуються вчителі різних предметів загальноосвітніх шкіл; педагоги-організатори загальноосвітніх шкіл; молодіжні працівники (спеціалісти, які працюють з молоддю поза межами формальної освіти), що мають досвід роботи або мотивовані розвивати громадянські компетентності на своєму предметі / у позашкільній діяльності; мають досвід розробки або хочуть спробувати себе в ролі розробників навчальних вправ / завдань для учнівської молоді задля розвитку громадянських компетентностей; готові співпрацювати і бути спів-автор(к)ами навчальних вправ / завдань, надати ці розробки для безкоштовного користування через онлайн-ресурс за ліцензією creative commons (https://creativecommons.org/licenses/?lang=uk).

Під час творчих майстерень буде можливість обміну досвідом з представниками організацій з Польщі і Словаччини, які працюють над розвитком громадянських компетентностей молоді, а також з українськими учасниками і учасницями стажувань у цих організаціях.

Виконавці проєкту у співпраці з програмою "Демократична школа" підтримають реалізацію десяти локальних проєктів у сфері синергії формальної та неформальної освіти в Україні та нададуть змогу узагальнити і поширити досвід учасників усіх компонентів проєкту під час заключної конференції у червні 2019 року.

Методичні розробки учасників проєкту доступні на Інтернет-сторінці у розділі Тулбокс (https://osvita.org/toolbox), у Бібліотеці ви знайдете методичні розробки міжнародних організацій та закордонних партнерів проєкту у сфері розвитку демократичного громадянства. 

Діяльності проєкту відбуваються в тісній синергії з програмою "Демократична школа", що реалізується Європейським центром імені Вергеланда (Осло, Норвегія) за фінансової підтримки МЗС Норвегії). Партнерами Програми в Україні є Центр освітніх ініціатив зі Львова та ІСАР Єднання з Києва.

logo 2 en

© 2023 Центр освітніх ініціатив