Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Фільтр

«Реформа»

П.І.Б. автора: Кулик Оксана Вікторівна
П.І.Б. інших авторів: Королюк Світлана
E-mail автора: koroliuk77@gmail.com
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: вчитель історії Миргородського НВК (днз-знз) «Гелікон»
Предмет: історія
Тема уроку/години спілкування: «Столипінська аграрна реформа»
Клас: 9
Мета вправи/заняття: пояснити важливість раціонального використання земельних ресурсів; поглибити розуміння відповідальності кожного за збереження природних ресурсів.
Форма/метод роботи: групова робота
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Відповідальність
Очікувані результати:

знає, що використання в повній мірі земельних ресурсів може привести країну до економічної стабільності; розуміє важливість співпраці для збереження природних ресурсів; усвідомлює відповідальність держави для вирішення даної проблеми.

Навчальні результати з програми навчання:

висловлює переконання, що впорається із запланованою діяльністю; може висловити власну думку; обговорює, що можна зробити, щоб захистити довкілля.

Тривалість вправи: 30 хв.
Інструкція для проведення вправ:
  1. Учитель перед початком вправи пропонує учням відчути себе реформаторами. Наголошує, що від їхніх дій залежатиме економіка країни і становище довкілля.
  2. Учні об`єднаються в групи (4-5 груп)
  3. Учитель ставить проблемне питання: «Чи можна за допомогою раціонального використання ґрунту підняти економічний стан країни?»
  4. Учитель роздає аркуші паперу, маркери і пропонує групам скласти й презентувати власну аграрну реформу, яка б змогла вирішити поставлену проблему (10хв.).
  5. Перед початком презентації вчитель повідомляє, що після завершення презентацій груп буде проводитися голосування, де кожен учень віддасть свій голос за ту реформу, яка йому найбільше сподобалася (умова – не голосувати за свою реформу).
  6. Презентації (та агітації) груп.
  7. Голосування за реформи. Голосування відбувається таким чином: кожен учень має змогу віддати свій голос за ту чи іншу реформу, поклавши на стіл групи свою картку.

Переможця обирають за найбільшою кількістю карток.

  1. Визначивши переможця, учитель просить прокоментувати вибір учнів, чому саме ця реформа їм сподобалася.
Підсумок за результатами проведення вправи:

Обговорення:

  1. Чи можна вивести Україну на Світовий ринок завдяки раціональному використанню земельних ресурсів?
  2. Як кожен із нас може зберегти ґрунти?
  3. Щоб ви порадили аграріям робити для збереження родючості?

Підсумок.

Підведення до розуміння того, що кожна людина є частиною планети і її дії впливають на стан навколишнього середовища. Активна громадянська позиція сприяє вирішенню загальнозначущих проблем (у цьому випадку – збереження і раціональне використання власних земельних ресурсів).

Використані джерела:
  1. Рамка компетентностей для культури демократії – том 2
  2. Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів. 5-9 клас. Посібник для вчителя / Рафальська М., Боярчук О., Герасим Н. та ін. – Київ, 2017. – 136 с.
Ключові слова: екологія, реформа, довкілля, громадянська позиція, відповідальність.

Під час вправи учні шляхом активної участі: розробки ідей та голосування аналізують важливість раціонального використання земельних ресурсів; усвідомлюють відповідальність кожного за збереження природних ресурсів.

logo 2 en

© 2024 Центр освітніх ініціатив