Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Фільтр

Репортаж «Торгівля людьми, або Рабство по-сучасному»

П.І.Б. автора: Боярчук Ольга
E-mail автора: boyar4uk@ukr.net
Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КНЗКОР "Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів"
Предмет: зарубіжна література
Тема уроку/години спілкування: Пригоди і фантастика. Жуль Верн «П’ятнадцятирічний капітан». Проблема рабства в романі.
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Розкрити проблему сучасного рабства, формувати повагу до прав людини і розуміння відповідальності, яка з цим пов’язана, акцентувати увагу на відповідальності громадян – дотримання закону
Форма/метод роботи: групова робота, дослідницькі методи навчання
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Повага, Відповідальність, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

усвідомлює роль знань та особистої ініціативи у подоланні життєвих перешкод, повагу до прав людини і розуміння відповідальності, яка з цим пов’язана,

виявляє нетерпимість до дискримінації, расизму тощо.

Навчальні результати з програми навчання:

обстоює демократичні цінності

розкриває основні теми й проблеми роману Ж. Верна

Тривалість вправи: 20 хв.
Інструкція для проведення вправ:

Учні об’єднуються в 4 групи та отримують завдання підготувати короткі замітки (5–7 речень) для репортажу «Шкільних новин». Способом жеребкування групи обирають теми заміток: «Форми сучасного рабства», «Законодавство та відповідальність за торгівлю людьми», «Шляхи потрапляння до тенет торгівлі людьми», «Способи захисту від торгівлі людьми». Для підготовки заміток учні можуть використати: • Роздатковий матеріал: стаття 4 «Заборона рабства та примусової праці» Європейської конвенції про захист прав людини (версія для дітей) («Компасіто», с. 320) або Європейська конвенція про захист прав людини (спрощена версія) («Компас», с. 610); • Інтернет-мережу; • газети, журнали. 2. Презентація міні-репортажів (кожна група обирає одного учасника – репортера, який має повідомити підготовлену інформацію). 3. Учні отримують домашнє завдання: підготувати для шкільної газети статтю «Торгівля людьми, або Рабство по-сучасному», об’єднавши підготовлену групами інформацію.

Підсумок за результатами проведення вправи:

Орієнтація на розуміння учнями, що заборона рабства і примусової праці є одним із «абсолютних прав»; усвідомлення особистої відповідальності й причетності до суспільних проблем та відповідальності держави за порушення прав людини; знання, як у сучасному світі можна протидіяти рабству та примусовій праці, у тому числі дитячій праці (знання про існування проблеми, шляхи потрапляння до тенет торгівлі людьми, способи захисту, телефони «гарячих ліній» тощо); проведення паралелі з твором, де автор виступає проти рабства чорношкірих африканців колонізаторами та їхніми ж, ворожими племенами.

Використані джерела:

Посібник з навчання дітей правам людини «Компасіто», с. 320. Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас», с. 610.

Ключові слова: зарубіжна, література, відповідальність, повага до людської гідності і прав людини, громадянська свідомість, аналітичне, критичне, мислення, Жуль, Верн, роман, П'ятнадцятирічний, капітан

Учні готують і презентують короткі замітки для репортажу «Шкільних новин» на теми: «Форми сучасного рабства», «Законодавство та відповідальність за торгівлю людьми», «Шляхи потрапляння до тенет торгівлі людьми», «Способи захисту від торгівлі людьми»

logo 2 en

© 2023 Центр освітніх ініціатив