Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Фільтр

Руйнуючи стереотипи

П.І.Б. автора: Залужний Андрій
П.І.Б. інших авторів: Арабаджи Світлана, Полтавська Дарія, Полівчак Оксана
E-mail автора: zaluzhnyy@gmail.com
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Класична гімназія при ЛНУ ім. Івана Франка
Предмет: історія
Тема уроку/години спілкування: Як розпізнати стереотипи й протистояти дискримінації
Клас: 9
Форма/метод роботи: групова робота, дослідницькі методи навчання
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності демократії
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Впевненість у собі, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

21. Виявляє інтерес до вивчення переконань, цінностей, традиційВиявляє інтерес до вивчення переконань, цінностей, традиційта світогляду інших людей.

22. Виявляє інтерес до подорожей в інші країни.

23. Висловлює зацікавленість до переконань інших людей, їхніхВисловлює зацікавленість до переконань інших людей, їхніхінтерпретацій, культурних орієнтацій і зв’язків.

24. Цінує можливість здобути досвід інших культур.

25. Шукає та вітає можливості пізнати людей з різними цінностями,Шукає та вітає можливості пізнати людей з різними цінностями,звичаями та типами поведінки.

26. Налагоджує контакти з іншими людьми для вивчення їхньоїНалагоджує контакти з іншими людьми для вивчення їхньоїкультури.

Навчальні результати з програми навчання:

Учні отримали інформацію про стереотипи та розуміння, що стереотипи спрощують та спотворюють сприйняття оточуючого світу.

Тривалість вправи: 42 хв.
Інструкція для проведення вправ:
  1. Вчителю роздрукувати А-4 з назвами (номерами для вибору) субкультур (одна назва на окремий аркуш, до 10 назв) і закріпити на дошці. (1 хв.)
  2. Учні формують рейтинг із 4-6 субкультур (в залежності від кількості учнів в класі), які найбільш розповсюджені в їхньому місті, шляхом голосування. Пропоновані варіанти голосування - цінниками/маркерами/кольоровими стікерами/кахутом/слідо і т.д. (3 хв.)
  3. Об’єднання в групи по 3-4 особи за критерієм поінформованості про найбільш рейтингові субкультури. (2 хв.)
  4. Групи описують та/або візуалізують особистісні і соціальні характеристики, спосіб життя, інші риси особистості, зовнішності, одягу обраної субкультури на аркуші, який вони отримають від вчителя (бажано листок альбому до Фліп-Чарту). (10 хв.)
  5. Презентація напрацювань груп та відповіді на питання: що було джерело інформації, скільки у вас знайомих серед представників даної субкультури, чому саме так ви описали представників даної субкультури. Вчитель вводить термін «стереотип» та роль стереотипів у житті. Підсумок презентацій груп – чи були ваші описи представників субкультур стереотипними? (15 хв.)
  6. Вчитель представляє один портрети відомих особистостей/або опис успішних історій представників обраних субкультур, і розповідає про цих людей як про людей, які відомі у світі завдяки своєму внеску в його розвиток. (3 хв.)
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні отримали інформацію про стереотипи та розуміння, що стереотипи спрощують та спотворюють сприйняття оточуючого світу

Використані джерела:

Вправу адаптована з посібника «ТАСК», вправа 30 «Руйнуючи стереотипи», стор.??????

Ключові слова: стереотипи, субкультури, відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей

Дана вправа дає розуміння терміну «Стереотипи», як вони формуються та який вплив вони мають на наше суспільство. Вправа допомагає учасникам зрозуміти власні стереотипи та упередження, а також як їх уникати

logo 2 en

© 2024 Центр освітніх ініціатив